Melojan Polku ja Ohjaajakurssi 28.-29.8

Melojan polku on päivitetty seuran sivuille koulutus osion alle. Sivulla pyritään esittämään mahdollisimman yksinkertaisesti käytössä oleva melonnan koulutusjärjestelmä ja eteneminen taitotasoilla. Koulutustiimi rohkaisee kaikkia ottamaan seuraavat askeleet melojan polulla ja järjestämme myös mielellämme harjoittelutilaisuuksia, kuten: Tekniikkatorstai meloja 2 taidot

Ilmoittautuminen ohjaajakurssille (kouluttaja: Eva-Lotta Backman-Winquist) viikonloppuna 28.-29.8 on avattu! Lähde mukaan ohjaajatoimintaan mm. vetämään viikkomelontoja, retkiä, sekä peruskursseja ja kehitä omaa osaamistasi. Tietoa: Melontaohjaaja MeSo:n sivuilla.
Ei haittaa vaikka meloja 2 olisi vielä suorittamatta, sen kerkeää vielä kesän aikana suorittamaan. Ainakin yksi meloja 2 taitokoe tullaan luultavasti myös järjestämään SKK:n toimesta.

Vastaa

%d