Talkoot vajoilla su 28.8 klo 10:00

Sunnuntaina 28.8. klo 10.00 alkaen vajoilla järjestetään talkoot. SKK on rekisteröity yhdistys, jonka kaikki toiminta perustuu vapaaehtoistyöhön, myös hallituksen. Jotta saadaan vajat ja kalusto pidettyä siistinä ja kunnossa, niin jokaisen SKK:n jäsenen kannattaa miettiä, että mitä voi tehdä yhteisen hyvän eteen.

Mikäli näet tavaran väärään paikkaan unohtuneena, niin kuljeta se paikalleen. Mikäli kansiluukku jumittaa, niin sipaise siihen silikonia puikolla. Kun tulet seuran kalustolla melomasta, niin huuhtele, huolla ja kuivaa kajakki kuntoon. Mikäli huomaat kajakissa vikaa, niin laita siitä merkintä vikakirjaan, joka löytyy vajakirjan yhteydestä. Mikäli kajakkia ei ole korjattu per heti, niin älä ihmettele. Sekin on vapaaehtoistyön varassa…

Tule paikalle ja kanna kortesi kekoon. Tämä seura tarvitsee toimiakseen meitä kaikkia.

Vastaa

%d bloggaajaa tykkää tästä: