Kevätkokous ja Clas Hagelstamin muistokello

Klubin kevätkokous pidettiin 31.3.2022 Navetalle. Clas Hagelstamin muistokello luovutettiin Klubin aiemmalle puheenjohtajalle Nina Oksaselle. Sääntömääräisissä kevätkokouksen asioissa hyväksyttiin vuoden 2021 tilit ja käytiin läpi toimintakertomus. Keskustelua käytiin mm. Sipoonrannan ja vajojen tulevaisuudesta ja heinäkuun perinteisestä Simsalon soudusta.Seuran puheenjohtajia samassa kuvassa. Antti Teerisuo kuuntelee taustalla, kun Minna Saarni lausuu Nina Oksaselle kiertopalkinnon saatesanoja. Edessä kuulolla Jan von Haartman.

Seuran puheenjohtajia samassa kuvassa. Antti Teerisuo (pj. 2022 alkaen) taustalla, kun Minna Saarni lausuu Nina Oksaselle (pj. 2018-2021) kiitossanoja. Edessä kuulolla Jan von Haartman (pj. 2008 alk.).

 

Clas Hagelstamin muistokellon historiikistä voi lukea lisää täältä

 

Vastaa

%d bloggaajaa tykkää tästä: