Puheenjohtajan palsta

23.3.2022  Kevät on antanut odottaa itseään, mutta nyt tätä kirjoitettaessa ilmassa on selvät kesän merkit:)  Hallitus on ollut ahkera ja olemme suunnitelleet kolmessa kokouksessamme kauden toimintaa. Sipoon kunta on myös ollut meihin yhteydessä ja antanut tiedoksi että kunta on myymässä asuntorakentamista varten tonttia jolle osittain meidän vajat on rakennettu. Olemme antaneet kunnalle vahvan viestin siitä että haluamme myös jatkossa toimia Sipoonrannan alueella ja tulemme yhteistyössä kunnan kanssa hakemaan siihen sopivaa ratkaisua. ”Pallo” on nyt kunnalla tässä asiassa ja meille on kerrottu että tämän vuoden puolella tuskin mitään konkreettista tapahtuu. Tiedotamme asiasta heti kun asia etenee jollain tavalla. Melontatoiminnan osalta on taas luvassa peruskursseja uusille melojille sekä koulutusta ja hauskoja retkiä jäsenistölle. Tiistai,- keskiviikko melonnat jatkuvat tutulla tavalla ja tekniikka torstai pysyy myös kesän ohjelmassa. Kauden kantavana teemana on ennakoiva turvallisuus ja se tulee näkymään kaikessa tekemisessä kauden aikana.

Seuran tapahtumat laitetaan toimintakalenteriin jonka löydät tästä linkistä: https://sipoonkanoottiklubi.fi/toiminta/kalenteri/

 Facebook sivut löytyvät täältä https://www.facebook.com/groups/sipoonkanoottiklubi

Leppoisaa melontakesää toivottelee  Antti Teerisuo, PJ

Vastaa

%d bloggaajaa tykkää tästä: