Kutsu naapurista

Marjaniemen Melojat ry (MaMe) järjestää jälleen Rantapäivä -tapahtuman 4.8. 2019 klo 11-17 ja esittää haasteen sipoolaisille melojille. Meloen matkaa yhteen suuntaan tulee vajaat 15km, joten startti sipoolaisten laiturista klo 9:00. Tämä ei ole seuran retki, mutta omatoimimatkaajat voivat tähdätä yhteislähtöön. Saisimmeko SKK:sta joukkueen köydenvetoon?

Mamelaiset ovat suunnitelleet Rantapäivään seuraavanlaista ohjelmaa:
-Köydenveto kajakeilla
-Jollalla purjehdus & kikkailua?
-Kuivapukujen kokeilua
-Kajakkihiihto
-C1-Melonta
-SUP-eskimohaaste
-Poolokilpailu(rata, pallon kuljetusta, eskimo, laiturilta lähtö ja paluu)


Haastamme teitä mukaan leikkimieliseen kisailuun yllämainituissa lajeissa. Tai jos haluatte ottaa mukaan oman lajin, sekin käy. Kertokaa millaisesta lajista olisi kyse ja laitamme sen mukaan ohjelmaan.”

Lisätietoa tapahtumasta https://www.marjaniemenmelojat.fi/ilmoitukset/tiedotteet/yleiset/rantapaiva-sunnuntaina-4.8/

Vastaa

%d bloggaajaa tykkää tästä: