Peruskurssin kertauskurssi 17-19.5

Tervetuloa kertaamaan peruskurssin asioita helpolle viikonloppuretkelle. Kurssille voi tulla viime vuoden peruskurssin käyneet, tai jos vaan tuntuu siltä, että on hyvä kerrata  melonnan perusasioita, harjoittelemme myös pelastautumista. Lähtö vajoilta perjantai-iltana 18:30. Yövymme lähisaaressa. Retki päättyy seuramme kauden avajaisiin. Jos tulet sinne, niin muista ilmoittautua mukaan myös sinne.

Mukaan tarvitset:

  • Retkiruuat (ilta, aamu-päivä-ilta, aamu + välipaloja)
  • Retkikeittimen
  • Juomat ja ruokaveden (esimerkikiksi vesisäkissä tai tai 1,5L muovipulloissa)
  • Teltta ja yöpymisvarusteet (makuupussi, makuualusta)
  • Riittävästi vaihtovaatteita.

Jos et omista telttaa, tai retkikeitintä, niin ilmoita, katsotaan löytyykö yhteismajoitusta/keitintä.

Ilmoittaudu 14.5 mennessä Marille: mari.angelin(at)hotmail.com

Tervetuloa mukaan!
T. Mari

Vastaa

%d bloggaajaa tykkää tästä: