Rolling Challenge – tapahtuma

Inkoossa Björkuddin uimarannalla järjestetään 18.-19.8.2018 Rolling Challenge tapahtuma. Kyseessä on melontatapahtuma, jossa on mahdollisuus kouluttautua erilaisten esikimotekniikoiden hallinnassa ja mahdollisuus osallistua kilpailuun, jossa mitellään eskimokäännöstaitoja. Kouluttajina ja kilpailun tuomareina toimivat klubilaisillekin tutut huippuvalmentajat Tatu Hirvonen, Eva-Lotta Backman ja Anssi Nupponen. Lisätietoja tapahtumasta löydät https://www.rollingkayak.fi/melontakoulutus/rolling-challenge/

Mikäli klubilaisten keskuudesta löytyy riittävästi halukkaita osallistujia, matkaan startataan seuran trailerikuljetuksella. Tapahtuma muuten omatoimimajoituksella ja -eväillä. Samoin ilmoittautumisista ja maksuista jokainen osallistuja vastaa itse. Klubissa yhteyshenkilönä toimii Marko Savola (marko.savola@gmail.com).

Vastaa

%d bloggaajaa tykkää tästä: