Kauden avajaiset 2018

Tervetuloa seuramme perinteiseen kauden avajaismelontaan Su 27.5!

Suuntaamme klo 12.00. mutkitellen kohti Katriholmenin saarta, jossa sijaitsee kesäkoti Kallioniemi. Kallioniemessä pääsemme nauttimaan herkullista lohisoppaa klo 14.00. Saunan pehmeään syleily on vuorossa seuraavana ja kenties talviturkin heitto raikkaassa merivedessä. Naiset pääsevät tasa-arvon nimessä ensin ja sitten on miesten vuoro. Ennen lähtöä hörppäämme klo 18.00 saunakahvit, jonka jälkeen suuntaamme kotisatamaamme.

Muista ilmoittautua 20.5 mennessä. Ilmoita samalla mahdolliset ruokarajoitteet. Ilmoita myös, jos tulet omia aaltoja pitkin Kallioniemeen. Tule vajoille ajoissa klo.11.30, koska mela on vedessä klo 12.00.

Mukaan tarvitset: saunakamat, vaihtovaatteet vesitiiviissä pussissa ja hyvää mieltä. Retki sopii kaikille, myös vasta-alkajille. Olette siis kaikki lämpimästi tervetulleita.

T. Mari

2 comments

    1. Olli! Ilmottaudu tuosta ilmoittautumislinkistä. Kommenttikentästä ei mene tieto perille!!!!!

Vastaa

%d bloggaajaa tykkää tästä: