Seuran hallitus ja toimihenkilöt 2022

Klubin syyskokous pidettiin 15.11. ja paikalle saapui peräti 22 aktiivista jäsentä päättämään tulevan kauden keskeisistä toimintalinjoista. Kiitos kaikille mukana olleille! Hyvässä hengessä vahvistettiin toimintasuunnitelma tulevalle kaudelle, päätettiin jäsenmaksuista ja budjetista. Lisäksi tehtiin henkilövalintoja. Uuteen hallitukseen valittiin varsinaisiksi jäseniksi seuraavalle kaksivuotiskaudelle Erja Ketko, Katja Luomala ja Hanni Vasiljev ja varajäseniksi Päivi Kontiainen ja Sanna Elomaa. Lisäksi hallituksessa jatkavat Jaakko Arola, Suvi Marttinen, Minna Saarni, Maarit Laitinen ja Jalo-Aatos Alastalo. Uudeksi puheeenjohtajaksi seuraavalle kolmivuotiskaudelle valittiin Antti Teerisuo.

Klubi on hieno yhteisö! Puheenjohtaja Nina Oksanen kiittää lämpimästi koko jäsenkuntaa kuluneista vuosista ja luovuttaa puheenjohtajan nuijan luottavaisin mielin seuraajalleen ja lupaa toimia taustatukena ja kannustajana kaikessa, missä ikinä tarvitaan. Onnea ja menestystä klubin uudelle hallinnolle.

Vastaa

%d bloggaajaa tykkää tästä: