Kiitokset talkooporukalle!

Parhaimmat kiitokset kaikille vajatalkoisiin osallistuneille, myös jo perjantaina urakoineille. Talkoojoukko oli ahkera ja osaava ja kaikki syystyöt huussin huollosta puumelojen öljyämiseen saatiin tehtyä. Seuran kajakit ja melat on numeroitu ja järjestelty uudelleen ja ne kaikki löytyvät vajoista 2 ja 4. Vajoissa 1 ja 3 säilytetään yksityiskajakkeja.

Vesimittari on viety talveksi pois ja seuraavan kerran vettä saadaan taas ensi keväänä. Melontakausi jatkuu edelleen ja nyt viimeistään on syytä kerrata melojan turvallisuusohjeet kylmän ja pimeän varalle. Vajoille on kertynyt paljon löytötavaroita, jotka on nyt koottu 2. vajaan naisten pukuhuoneeseen. Hae omasi pois vuoden loppuun mennessä! Muistutetaan tässä vielä, että vajoilla ei ole järjestettyä jätehuoltoa. 

Hyvää syksyä ja talven odotusta!

 

 

Vastaa

%d