Hyvää Uutta Vuotta 2019!

Vielä on tätä vuotta jäljellä, joten seuran aktiivisimmat melojat saattavat kerätä vielä muutamia kilometrejä seuran loppusaldoon. Joka tapauksessa vuodesta 2018 on tulossa vajakirjasta yhteenlaskettujen melontakilometrien osalta ennätysvuosi! Kiitos kuluneesta vuodesta kaikille seuran jäsenille.

Mikäli olet jo päättänyt melontakauden ja olet melonut 1000km tai enemmän vuoden 2018 aikana, ilmoita 5.1.2019 mennessä Charlotta Begsille Facebookilla (tai info@sipoonkanoottiklubi.fi) nimesi ja tarkat kilometrit. Tonnarit julkaistaan 1/2019 Melonta-ja Soutuliiton uutiskirjeessä. Mikäli kuulut useampaan seuraan, ilmoita km:t vain yhteen seuraan käyttäen omaa harkintaa.

Mikäli et ole vielä liittynyt Melonta- ja Soutuliiton uutiskirjeen tilaajaksi, käy tutustumassa, niin saat tuoreimmat uutiset suoraan sähköpostiisi. Uutiskirjeestä löydät paljon mielenkiintoista melonta-aiheista luettavaa. https://www.melontajasoutuliitto.fi/?x297396=163115

Vastaa

%d bloggaajaa tykkää tästä: