Sunnuntaimelonnat alkavat

Syyskuussa seuran keskiviikkomelonnat muuttuvat sunnuntaimelonnoiksi, jotka alkavat kello 10.00. Nämä melonnat saattavat olla koko päivän retkiä. 

Ensimmäinen retki on su. 2.9. ja suuntautuu Norrkullalandettiin. Lähdemme matkaan klo 10.00, joten saavuthan vajoille viimeistään klo 9.30 varusteita valitsemaan ja kantamaan. Kotisatamaan saavumme viimeistään klo 19.00, ehkä aiemminkin. Retken kokonaispituus on 20-25km.

Retkellä on tarkoitus kiertää luontopolku ja kiivetä näköalatorniin katsomaan upeita maisemia. Retkieväitämme varten sytytämme nuotion, muista myös vesi! Tavoitteena on saada hinattua seuramme uusi telttasauna sinne kanootissa, joten ota myös sauna-uintivarusteet mukaan.

Tervetuloa viettämään ihanaa leppoisaa päivää.

Retkelle tulee ilmoittautua keskiviikko – ja sunnuntaimelonta sivun linkin kautta!

1 comment

Vastaa

%d bloggaajaa tykkää tästä: