SKK:n syyskokous 2019

Seuran sääntömääräinen syyskokous pidetään 14.11. 2019 kahvila N`avettan juhlatalossa. Klo 18:00 ennen kokousasioiden käsittelyä kuulemme Eero Jurvelinin melontamatkasta Laatokalla ja nautimme pientä iltapalaa. Sääntömääräiset kokousasiat otetaan käsitelyyn klo 19:15 alkaen. Kokousasiakirjat lähetetään kaikille seuran jäsenille sähköpostitse. Tarjoilun vuoksi pyydän osallistujia ilmoittautumaan.

Tervetuloa joukolla mukaan käsittelemään oman seuran asioita ja vaikuttamaan toimintaan!

Syyskokous päätti hyväksyä hallituksen esityksen mukaisesti vuoden 2020 toimintasuunnitelman, budjetin ja jäsenmaksut. Jäsenmaksuihin ei ole tulossa korotuksia. Vuoden 2020 hallitukseen valittiin Jaakko Arola, Suvi Marttinen, Paavo, Tuomainen, Ilkka Laine, Eero Piiroinen, Maarit Laitinen, Minna Saarni, Heli Roiha ja Johanna Mäyry-Rajala ja puheenjohtajana jatkaa Nina Oksanen. Toiminnantarkastajiksi valittiin Pertti Sistonen ja Miika Silfverberg.

Vastaa

%d bloggaajaa tykkää tästä: